На тлі глобальної енергетичної кризи, спровокованої війною на Близькому Сході, Вашингтон робить ставку на прагматизм Пекіна. Під час офіційного візиту до Китаю очільник американського фінансового відомства чітко окреслив очікування Білого дому: КНР має використати свій унікальний вплив на Тегеран, щоб відновити стабільне судноплавство в одному з найважливіших морських коридорів планети.
Як повідомляє «Європейська правда» з посиланням на агентство Reuters, міністр фінансів США Скотт Бессент підкреслив, що відкриття Ормузької протоки є питанням економічного виживання не лише для регіону, а й безпосередньо для Китаю.
Кулуарна дипломатія та іранський чинник
На думку американського міністра, Пекін наразі володіє необхідними важелями тиску на іранське керівництво, і його залученість у процес врегулювання є лише питанням часу та власних інтересів КНР. Скотт Бессент висловив упевненість, що китайська сторона вже веде або незабаром розпочне непублічні переговори з Тегераном.
«Я думаю, що вони зроблять усе, що в їхніх силах. Китаю дуже вигідно, щоб протока була знову відкрита, і я думаю, що вони будуть працювати за лаштунками настільки, наскільки хтось має вплив на іранське керівництво», — заявив Бессент у четвер, 14 травня.
Скептицизм Трампа та складний порядок денний
Попри оптимізм міністра фінансів, позиція президента США Дональда Трампа залишається значно жорсткішою. Перед початком свого візиту до Китаю для зустрічі із Сі Цзіньпіном, глава Білого дому висловив сумніви щодо щирості намірів Пекіна допомагати у припиненні конфлікту.
Ключові фактори напруженості:
- Військова допомога: Останні дані розвідки вказують на можливі таємні поставки китайського озброєння до Ірану, що Пекін офіційно заперечує.
- Дипломатичне листування: Трамп підтвердив факт обміну листами із Сі Цзіньпіном, де, ймовірно, підіймалося питання підтримки Тегерана.
- Енергетична безпека: Блокада протоки вже призвела до рекордного зростання цін на нафту, що боляче б'є по обох провідних економіках світу.
Наразі світ очікує результатів великого саміту лідерів США та КНР, оскільки саме від їхньої домовленості залежить, чи вдасться уникнути глобального економічного колапсу через перекриття ключових нафтових маршрутів.
🟦 Команда РІА Південь працює, щоб ви знали правду.
Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя та окуповані території, спростовуємо фейки російської пропаганди, розповідаємо про проблеми ВПО та допомагаємо їх вирішити.
Якщо наша робота важлива для вас — підтримайте редакцію донатом.
Підтримати редакцію
Джерело
